  • Mfr # BLTS30-M060-0200ASB
  • Zoro # G715929471
Shoulder Diameter
6 mm
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M060-0200ASB
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
20 mm
Head Diameter
10 mm
Head Height
5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 6.0 mmx20.0 mm Alloy Steel Black Oxide