  • Mfr # BLTS30-M060-0250BRSP
  • Zoro # G215930427
Shoulder Diameter
6 mm
Material
Brass
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M060-0250BRSP
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
25 mm
Head Diameter
10 mm
Head Height
5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Brass
Finish
Plain
Compliance
AMPG 2006 BR.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 6.0 mmx25.0 mm Brass Plain