  • Mfr # BLTS30-M080-0120316P
  • Zoro # G215931066
Thread Size
M6 x 1
Drive Size
M4
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Plain
Head Diameter
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-M080-0120316P
Thread Size
M6 x 1
Shoulder Diameter
8 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M4
Head Diameter
12 mm
Head Height
6 mm
Dia./Thread Size
6 mm
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 8.0 mmx12.0 mm Grade 316 SS Plain