  • Mfr # BLTS32-0093-0156286P
  • Zoro # G515930059
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
5/32 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0093-0156286P
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
5/32 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.086 in