  • Mfr # BLTS32-0093-0218286P
  • Zoro # G415930487
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
7/32 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS32-0093-0218286P
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
7/32 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in