  • Mfr # BLTS32-0375-0750ASB
  • Zoro # G015933390
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/4 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0375-0750ASB
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/4 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in