  • Mfr # BLTS32-0312-0375286P
  • Zoro # G715932419
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/8 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0312-0375286P
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/8 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in