  • Mfr # BLTS32-0156-0343286P
  • Zoro # G115934648
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
11/32 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0156-0343286P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.138 in