  • Mfr # BLTS32-0156-0750286P
  • Zoro # G115935157
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/4 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS32-0156-0750286P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/4 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.138 in