  • Mfr # BLTS32-M080-0120286P
  • Zoro # G615934865
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M6 x 1
Shoulder Diameter
8 mm
Shoulder Length
12 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS32-M080-0120286P
Thread Size
M6 x 1
Shoulder Diameter
8 mm
Shoulder Length
12 mm
Head Diameter
12 mm
Head Height
6 mm
Dia./Thread Size
6 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Slotted Drive Coarse Thread 8.0 mmx12.0 mm A286 SS Plain