  • Mfr # BLTS33-0250-1375ASB
  • Zoro # G515932268
Socket Head
Slotted Drive
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1-3/8 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS33-0250-1375ASB
Thread Size
#10-32
Shoulder Diameter
0.25 in
Shoulder Length
1-3/8 in
Head Diameter
0.375 in
Head Height
0.187 in
Dia./Thread Size
0.19 in