  • Mfr # BLTS32-M100-0300286P
  • Zoro # G515928520
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
30 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS32-M100-0300286P
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
30 mm
Head Diameter
14 mm
Head Height
7 mm
Dia./Thread Size
8 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Slotted Drive Coarse Thread 10.0 mmx30.0 mm A286 SS Plain