  • Mfr # BLTS32-M100-0450286P
  • Zoro # G915928403
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
45 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-M100-0450286P
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
45 mm
Head Diameter
14 mm
Head Height
7 mm
Dia./Thread Size
8 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Slotted Drive Coarse Thread 10.0 mmx45.0 mm A286 SS Plain