  • Mfr # BLTS30-M100-0120188P
  • Zoro # G715933164
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M5
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-M100-0120188P
Thread Size
M8 x 1.25
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M5
Head Diameter
14 mm
Head Height
7 mm
Dia./Thread Size
8 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 10.0 mmx12.0 mm Grade 18-8 SS Plain