  • Mfr # BLTS30-0125-03754SSV
  • Zoro # G615934766
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Drive Size
5/64 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-0125-03754SSV
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.112 in