  • Mfr # BLTS30-0187-06254SSV
  • Zoro # G715931115
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-0187-06254SSV
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
5/8 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in