  • Mfr # BLTS30-0093-05004SSV
  • Zoro # G715933089
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Drive Size
5/64 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-0093-05004SSV
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
1/2 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in