  • Mfr # BLTS30-M050-0200188P
  • Zoro # G215935149
Thread Size
M4 x 0.7
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
20 mm
Drive Size
M2.5
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M050-0200188P
Thread Size
M4 x 0.7
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
20 mm
Drive Size
M2.5
Head Diameter
8 mm
Head Height
4 mm
Dia./Thread Size
4 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 5.0 mmx20.0 mm Grade 18-8 SS Plain