  • Mfr # BLTS30-0312-03754SSV
  • Zoro # G115934686
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Drive Size
5/32 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-0312-03754SSV
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in