  • Mfr # BLTS30-M060-0650188P
  • Zoro # G615930478
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
65 mm
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M060-0650188P
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
65 mm
Head Diameter
10 mm
Head Height
5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 6.0 mmx65.0 mm Grade 18-8 SS Plain