  • Mfr # BLTS32-0156-02814SSV
  • Zoro # G015934847
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.281 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0156-02814SSV
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
9/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.138 in