  • Mfr # BLTS32-0187-2500ASB
  • Zoro # G815930186
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0187-2500ASB
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
2-1/2 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in