  • Mfr # BLTS32-0375-05004SSV
  • Zoro # G615933127
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.562 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0375-05004SSV
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in