  • Mfr # BLTS32-0156-0406ASB
  • Zoro # G515935047
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Head Diameter
0.281 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0156-0406ASB
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.138 in