  • Mfr # BLTS32-0156-04064SSV
  • Zoro # G415935123
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.281 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0156-04064SSV
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.138 in