  • Mfr # BLTS32-0093-05004SSV
  • Zoro # G115931166
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Material
400 Series Stainless Steel
Finish
Passivated
Head Diameter
0.187 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS32-0093-05004SSV
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in