  • Mfr # BLTS32-0375-0250188P
  • Zoro # G815933248
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/4 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS32-0375-0250188P
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in