  • Mfr # BLTS21-0312-0750ASB
  • Zoro # G515933111
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Drive Size
5/32 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS21-0312-0750ASB
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.078 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.25 in