  • Mfr # BLTS56-0375-1750188P
  • Zoro # G715927392
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1-3/4 in
Drive Size
3/16 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS56-0375-1750188P
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1-3/4 in
Drive Size
3/16 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.25 in