  • Mfr # BLTS59-0625-0750316B
  • Zoro # G015929737
Thread Size
3/8-16
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
5/16 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS59-0625-0750316B
Thread Size
3/8-16
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.375 in