  • Mfr # BLTS18-M120-0120ALUP
  • Zoro # G715928719
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Drive Size
M6
Material
Aluminum
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-M120-0120ALUP
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
18 mm
Head Height
9 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Aluminum
Compliance
AMPG 2013 EX.01
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 12.0 mm x 12.0 mm Aluminum Plain