  • Mfr # BLTS18-M120-0450188P
  • Zoro # G315929550
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
45 mm
Drive Size
M6
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-M120-0450188P
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
45 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
18 mm
Head Height
9 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
AMPG 2013 ZS.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 12.0 mm x 45.0 mm Grade 18-8 SS Plain