  • Mfr # BLTS18-0125-0625174P
  • Zoro # G615928727
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
5/8 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0125-0625174P
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
5/8 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.112 in