  • Mfr # BLTS18-0125-1500316B
  • Zoro # G115929606
Thread Size
#3-48
Shoulder Diameter
0.125 in
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0125-1500316B
Thread Size
#3-48
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1-1/2 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.099 in