  • Mfr # BLTS18-M200-0800188P
  • Zoro # G215933923
Thread Size
M16 x 2
Shoulder Diameter
20 mm
Shoulder Length
80 mm
Drive Size
M10
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-M200-0800188P
Thread Size
M16 x 2
Shoulder Diameter
20 mm
Shoulder Length
80 mm
Drive Size
M10
Head Diameter
30 mm
Head Height
14 mm
Dia./Thread Size
16 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
ISO 7379-1983
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 20.0 mm x 80.0 mm Grade 18-8 SS Plain