  • Mfr # BLTS18-M240-0450188P
  • Zoro # G215936122
Thread Size
M20 x 2.5
Shoulder Diameter
24 mm
Drive Size
M12
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-M240-0450188P
Thread Size
M20 x 2.5
Shoulder Diameter
24 mm
Shoulder Length
45 mm
Drive Size
M12
Head Diameter
36 mm
Head Height
16 mm
Dia./Thread Size
20 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
ISO 7379-1983
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 24.0 mm x 45.0 mm Grade 18-8 SS Plain