  • Mfr # BLTS18-0187-1500TP
  • Zoro # G615929755
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
#8-32
Material
Titanium
Finish
Plain
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0187-1500TP
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
1-1/2 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in