  • Mfr # BLTS18-0187-0812316P
  • Zoro # G415928811
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
13/16 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0187-0812316P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.164 in