  • Mfr # BLTS18-0093-0093ASB
  • Zoro # G315924340
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
3/32 in
Drive Size
5/64 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS18-0093-0093ASB
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
3/32 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.086 in