  • Mfr # BLTS18-0093-0218ASB
  • Zoro # G015924688
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
7/32 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0093-0218ASB
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
7/32 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.086 in