  • Mfr # BLTS18-0375-0375174P
  • Zoro # G315930662
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/16 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS18-0375-0375174P
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/16 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in