  • Mfr # BLTS18-0375-0375TP
  • Zoro # G015930559
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/8 in
Material
Titanium
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0375-0375TP
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/8 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in