  • Mfr # BLTS18-0375-2750316B
  • Zoro # G615924637
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3-3/4 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0375-2750316B
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3-3/4 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.25 in