  • Mfr # BLTS18-M050-0080174P
  • Zoro # G515927554
Thread Size
M4 x 0.7
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
8 mm
Drive Size
M2.5
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-M050-0080174P
Thread Size
M4 x 0.7
Shoulder Diameter
5 mm
Shoulder Length
8 mm
Drive Size
M2.5
Head Diameter
9 mm
Head Height
4 mm
Dia./Thread Size
4 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
AMPG 2013 EX.01
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 5.0 mm x 8.0 mm 17-4 PH SS Plain