  • Mfr # BLTS18-0312-1500MONP
  • Zoro # G215926420
/ea
Free Shipping & Returns
Shoulder Diameter
0.312 in
Material
Monel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0312-1500MONP
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1-1/2 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.25 in