  • Mfr # BLTS18-0312-0125TP
  • Zoro # G315932833
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Drive Size
5/32 in
Material
Titanium
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0312-0125TP
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1/8 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.25 in