  • Mfr # BLTS18-0156-0625174P
  • Zoro # G415933952
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/8 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0156-0625174P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/8 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.138 in