  • Mfr # BLTS18-0156-0406316B
  • Zoro # G215932919
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
13/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0156-0406316B
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.138 in