  • Mfr # BLTS18-0625-0250MONP
  • Zoro # G815936102
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
1/4 in
Drive Size
5/16 in
Material
Monel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0625-0250MONP
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
1/4 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.5 in