  • Mfr # BLTS18-0625-2750174P
  • Zoro # G015926521
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3-3/4 in
Drive Size
5/16 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0625-2750174P
Thread Size
1/2-13
Shoulder Diameter
0.625 in
Shoulder Length
3-3/4 in
Drive Size
5/16 in
Head Diameter
0.875 in
Head Height
0.375 in
Dia./Thread Size
0.5 in